אודות הקפסולה

''הקפסולה'' נולדה בהאקתון השנתי השני של פורום מיכל סלה, שמטרתו קידום רעיונות טכנולוגיים למניעת אלימות נגד נשים. חקירת מותה של מיכל סלה ז"ל העלתה שלרוצח היו שש בנות זוג קודמות, שסבלו מגילויים שונים של אלימות מצידו.

מאחר שגברים אלימים פועלים ברוב המקרים בצורה סדרתית, הבנו שאם קולותיהן של קורבנותיו הקודמות היו נשמעים לפני הרצח, אולי אפשר היה להציל את מיכל.
אם כך, איך מקימים מערכת שתאגד ותצליב דיווחים על גברים אלימים?

את צעדינו הראשונים בפיתוח המיזם עשינו בשיתוף עם Michal Sela Startup Academy ועם Google for Startup. המטרה שלנו היא למנוע אלימות פיזית, מינית ורגשית נגד נשים ע"י הנגשת האפשרות לדיווח מוצפן, ובכך לאפשר הצלבות, תלונות משותפות ופנייה לגורמים המטפלים.

הקפסולה תיתן קול ואפשרות ביטוי לנפגעות ולנפגעים, תוביל למתן העזרה הנדרשת ולאיתור תוקפים סדרתיים.
הרעיון פשוט: מערכת שמאפשרת לדווח על מקרי אלימות בדרך נגישה וקלה. דיווחים שיצטלבו ויצביעו על תוקף סדרתי יובילו לפעולה מאורגנת ומקצועית, שמטרתה טיפול ובלימה של התוקף. ניצחנו בהאקתון של פורום מיכל סלה בזכות הצוות שהרכבנו - מקצועי, אקדמי, נשי וחדשני. אנחנו עובדות במרץ, בליווי הפורום וגוגל קמפוס.

בימים אלו אנחנו מגייסות כספים להמשך פיתוחה של המערכת, על בסיס פיילוט.
המטרה שלנו היא שהמערכת תהיה זמינה לכל נפגע או נפגעת לקבלת טיפול מותאם ולמניעת המקרים הבאים בזכותם. כדי שנוכל להגיע לכל אישה או גבר המבקשים לדווח ולהתריע בימים אלו אנחנו מגייסים מתנדבים ותרומות להקמת המערכת ותחזוקה.
הדיווח שלך יכול להציל חיים. הצטרפי אלינו, וביחד נמנע את הרצח הבא.

נגן וידאו

השותפים שלנו לדרך